На Берегівщині створять Асоціацію для управління першим сміттєсортувальним заводом на Закарпатті

21 Вересня 2023, 12:01
Зустріч 252
Зустріч

У Берегівській районній раді відбулася зустріч співзасновників ЄОТС голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка та голови загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскара Шестака з представниками територіальних громад Берегівського району.

Про це інформують у Закарпатській обласній раді. 

Ішлося про створення Асоціації органів місцевого самоврядування, яка, згідно з проєктом ZeroWaste, з будівництва сміттєсортувального заводу у селі Яноші, має управляти цим об'єктом.

За словами голови облради, Асоціація має бути створена за принципом рівності та партнерства і передбачити у статуті часткову участь кожного учасника та всі форс-мажорні питання. Володимир Чубірко також наголосив, що Асоціація також є учасником транскордонних програм, віддати об’єкт в оренду або концесію і не тільки.

Крім того, голова облради розповів, що наразі  у проєкті не вказана техніка та обладнання. Потрібне також розширення полігону для складування відходів та додаткове устаткування. Зокрема, має бути чотири полігони. Наразі спорудили лише один, який вистачить приблизно на вісім років. Ці речі вже може врахувати майбутня Асоціація. А також - можливий пошук підрядників, які могли б виконувати ці роботи.

Своєю чергою Оскар Шестак розповів, що уряд Угорщини для завершення проєкту надав близько 2,5 мільйонів євро. На його думку, фірма «МЕНТО», яка займається будівництвом заводу, може надати список тих речей, які потрібні для запуску заводу. В Угорщині окрема людина, яка створила товариство при Асоціації, написала гранти для отримання техніки та обладнання для заводу.

У результаті зустрічі присутні керівники громад визначили час протягом якого всі мають ознайомитися з майбутнім статутом Асоціації і зібратися для подальших кроків.

Коментар
09/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023