Громади Закарпаття представлять свої проєкти стратегічного розвитку

26 Вересня 2023, 09:47
Громади Закарпаття представлять свої проєкти стратегічного розвитку 319
Громади Закарпаття представлять свої проєкти стратегічного розвитку

15 територіальних громад Закарпаття стали учасницями фінального етапу грантової ініціативи Міжнародної організації з міграції «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку». 

25 вересня в Ужгороді розпочалася дводенна сесія з обміну досвідом та презентацій планів реагування, де громади представлять свої проєкти стратегічного розвитку. Про це інформують у Закарпатській ОДА.

Відповідно до розроблених програм Батівська, Бедевлянська, Білківська, Виноградівська, Довжанська, Іршавська, Колочавська, Королівська, Костринська, Нересницька, Полянська, Свалявська, Синевирська, Углянська й Холмківська громади отримають до 12 тисяч доларів на втілення власних ініціатив.

«Перед нами стоять серйозні виклики, тому дуже важливо підтримувати людей на місцях, створювати сприятливі умови для розвитку навіть у найвіддаленіших куточках регіону. Такий проєкт дасть можливість підсилити ТГ, які цього потребують, підвищити їхню спроможність, адже ініціатива охоплює напрямки розвитку молодіжної політики, покращення доступу до соціальних, медичних та інших послуг», – зауважив заступник голови Закарпатської ОДА Петро Добромільський.

За його словами, вже зараз помітні перші результати проєкту – змістовні презентації, котрі свідчать про те, що кожна з громад знає, яким шляхом їй розвиватися, та може реалізовувати свій потенціал за підтримки партнерів.

Під час першого дня сесії свої ідеї презентували сім громад. 

До прикладу, в межах проєкту Батівська громада планує встановити інформаційні вказівники, дорожні знаки та логістичні таблички, Іршавська – облаштувати сім зупинок у різних населених пунктах, Колочавська – створити спортивний майданчик, Костринська – дитячий майданчик, Нересницька – молодіжний хаб, Синевирська – безпечні дитячі простори та Холмківська – спортивно-ігровий майданчик.

Як відзначив керівник хабу МОМ в місті Ужгород Максим Петров, проєкт має на меті за два роки охопити максимальну кількість громад різних регіонів країни. На Закарпатті ж його планують завершити вже до кінця грудня цього року.

«Наша програма покликана сприяти посиленню стійкості громад, дати їм практичний досвід проєктного менеджменту. Приємно відзначити, що відібрані плани реагування ТГ-учасниць розроблені таким чином, щоб максимально ефективно використати час і ресурси для власного розвитку», – підкреслив Максим Петров.

Проєкт «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку» реалізовується в десяти областях України. Він передбачає підтримку таких активностей громад, як збір даних про актуальні потреби, створення планів розвитку та конкретні кроки щодо покращення життя місцевих мешканців і вимушених переселенців. На тренінгах і діалогових сесіях громади забезпечують консультаційною підтримкою, а під час практичних етапів – необхідним обладнанням.

Ініціативу з розвитку громад реалізовує Міжнародна організація з міграції в партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

Коментар
09/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023