Шкільних психологинь Берегівщини навчали надавати допомогу дітям, на яких вплинула війна

В Ужгороді відбувся дводенний тренінг для шкільних психологинь, які працюють у закладах середньої освіти на Закарпатті.
Про це повідомили на сторінці міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді Словацька Республіка».
У тренінгу взяли участь понад 20 психологинь з Ужгородського, Хустського, Мукачівського, Берегівського, Рахівського районів. Захід тривав з 21 до 22 вересня. За словами тренерок заходу основний фокус уваги — допомога дітям та сім'ям, на яких вплинули наслідки війни.
«На жаль, із цим досвідом багато хто зіштовхується зараз і практичних навичок не вистачає. Що робити з дітьми в яких батьки на війні, або загинули, або переїхали тощо. Нам є чим поділитися. Ми переїхали з Донецької області. Там, на жаль, ми зіштовхувалися з такими викликами й раніше. Ми працювали в школах, як психологині мобільних бригад, тому можемо ділитися вже тими практичними методами, які вже випробувані», — розповіла тренерка заходу Наталія Зайцева.
Одна з учасниць тренінгу — психологиня Оноківського інклюзивно-ресурсного центру Євгенія Боринська. Жінка каже, що прийшла на захід за новою інформацією та навичками. За її спостереженнями, у школах збільшився запит на роботу з психологічними травмами дітей, зокрема з переживанням через втрату.
«Є конкретні випадки, які вже є в роботі та які були без вирішення. Хотілося б знайти відповіді на ці запитання. Думаю, що цими знаннями, які я отримала тут, вже буде набагато простіше й буде можливість ще більше допомагати тим людям, які звертаються за допомогою, тим дітям, які приїжджають із зони бойових дій і не можуть досі відчути безпеку, навіть перебуваючи тут, у безпечнішому регіоні», — розповіла Євгенія.
За словами шкільної психологині однієї зі шкіл Мукачева Наталії Машіки, на заході навчилися налагоджувати процес взаємодії не тільки з дітьми, а й із вчителями та батьками школярів.
«Одна справа, коли ти йдеш за планом, і йдеться про діагностику, і зовсім інша — коли йдеться про упередження загрози насильства, суїциду, або навіть питання сексуального виховання. Дітей багато, охопити всіх у діяльності важко, тому ми стараємося комунікувати з батьками, із вчителями, яким також потрібні ці знання», — каже Наталія.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром