У Береговому відбувся конкурс на кращого оповідача угорських народних казок
В стінах Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ провели традиційний конкурс на кращого оповідача угорських народних казок.
Захід організувала ГО Pro Cultura Subcarpathica з нагоди дня угорської казки. Про це інформує karpat.in.ua.
Конкурс розпочався з виступу ансамблю «Кокаш», який виконав закарпатські народні танці. Відтак присутніх привітала представниця громадської організації Pro Cultura Subcarpathica Адель Ґал. «Казки – це ліки, і коли ми їх розповідаємо, і коли слухаємо. А сьогодні діти матимуть можливість і на те, і на те», – зазначила вона у своєму виступі.
Захід відвідав і очільник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. «На мою думку, дуже важливо, щоб діти ознайомлювалися з нашими народними казками та угорськими культурними цінностями в ранньому віці, коли їхній розум найбільш сприйнятливий. Висловлюю вдячність за це вчителям», – наголосив він під час промови.
На цьогорічний конкурс учасники прибули з різних куточків краю. На змагання, яке проводилося вже всьоме, заявки подали 119 учнів.
Конкурс був для дітей 8–16 років. Вони змагалися в п’яти вікових категоріях. Оцінювало виступи журі в складі трьох осіб. Вони враховували вибір казки, спосіб оповідання, використання мовних засобів, зокрема діалектних слів.
У перерві між конкурсами бажаючі мали можливість долучитися до майстер-класів з рукоділля, зокрема виготовлення ляльок з паличок та прикрас із лаванди. Також усіх учасників організатори забезпечили смачним обідом.
Мета конкурсу – глибше ознайомити молодь з угорською народною культурою, зробити внесок у популяризацію та збереження скарбу казок. Вони переплетені з угорською культурою та народними традиціями, тому для організаторів було важливо, щоб діти ще більше полюбили світ казок, розповідаючи їх і змагаючись.
На завершення заходу журі оголосило переможців конкурсу. Призери отримали дипломи та нагороди. За перше місце – сертифікат на придбання книжок на суму три тисячі гривень, за друге – на дві, за третє – на одну. Пам’ятні грамоти й подарунки вручили всім учасникам.
Переможцями стали:
І категорія: 1-ше місце – Естер Вовчок, 2-ге місце – Язмін Ващак, 3-тє місце – Максиміліан Барані. Спеціальний приз – Доріна Молнар.
ІІ категорія: 1-ше місце – Лілі Леврінц, 2-ге місце – Анна Демеш, 3-тє місце – Аріна Лукач. Спеціальний приз – Ботонд Орос.
ІІІ категорія: 1-ше місце – Петра Фазекаш, 2-ге місце – Біанка Гомокі, 3-тє місце – Естер Турі. Спеціальний приз – Крістіан Король та Сінтія Табачич.
ІV категорія: 1-ше місце – Віктор Суса, 2-ге місце – Патріція Паллагі, 3-тє місце – Шебештєн Кіш. Спеціальний приз – Естер Гогола.
V категорія: 1-ше місце – Даніель Мондік, 2-ге місце – Андрея Надь, 3-тє місце – Анастазія Таракезі. Спеціальний приз – Гайнал Деметер.