У Береговому офіційно відкрили меморіальний парк Героям

01 Жовтня 2023, 21:15
У Береговому офіційно відкрили меморіальний парк Героям 480
У Береговому офіційно відкрили меморіальний парк Героям

У День захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, у День Українського козацтва у Береговому відкрили оновлений парк Героїв, де увіковічнюють полеглих захисників у російсько-українській війні, а також замість тимчасової змінили на постійну локацію стели Небесної Сотні. 

Про це повідомив міський голова Золтан Бабяк.

«У нашої громади зокрема є 18 надзвичайно вагомих причин, чому ми маємо жити в єдності й щодня намагатися робити життя в ній кращим. Це пам'ять про полеглих героїв Берегівщини: Василь Гада, Роланд Попович, Михайло Тимощук, Олег Тюріков, Сергій Кузьменко, Шандор Товт, Володимир Бричак, Михайло Кушнір, Василь Гринь, Іван Рошинець, Богдан Фидря, Сергій Левчук, Максим Алексеєнко, Андрій Домашин, Андрій Кривий, Віталій Кільдюшкін, Ласло Шебештьен, Сергій Куць

Кожен з них – наш герой, за кожного з них болить душа і зі скорботою та гордістю завжди пам’ятатиме наша громада», – йдеться в дописі.

На заході також були присутні почесні гості, а зокрема: Федір Шандор  – Повноважний Посол України в Угорщині,  депутат обласної  ради,  Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови, В’ячеслава Медвідь – письменник, лауреат премії Національної премії України ім.. Т. Шевченка, Микола Васьків – доктор філологічних наук, професор, заввідділу філології Інституту українознавства, Віктор Кириченко – тимчасово виконувач обов’язків командира 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатська бригада, підполковник, Сергій Лебідь – командир військової частини А7125, підполковник, а також багато інших поважних осіб.

Символічно, що також цього дня у такій урочистій обстановці вперше відбулося нагородження новою відзнакою «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» двох захисників - берегівчан, серед яких один посмертно. Нагороджуваному, або члену сім’ї загиблого, крім диплому та власне відзнаки, надається разова грошова допомога у розмірі 20 тисяч гривень. 

Так, почесне звання «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» присвоєно уродженцю міста Берегове, командиру 59-ї окремої мотопіхотної бригади, полковнику Збройних Сил України, Герою України Вадиму Сухаревському, який також особисто був присутній на відкритті Меморіального комплексу. Крім того, відразу після завершення урочистого заходу, в парку Героїв разом з Героєм Вадимом Сухаревським посадили дерево платан, як символ пам’яті про загиблих  захисників.

Цього дня почесне звання «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» отримав і уродженець міста Берегове, штаб-сержант Збройних Сил України Алексеєнко Максим (посмертно). Для отримання нагороди запросили родину полеглого - маму Світлану Олександрівну, сина - Микиту та дружину Ларису Василівну.

Наприкінці урочистого заходу усі мали можливість здійснити покладання кошиків та квітів до обеліска та стели «Небесної сотні».

«Насамкінець також хочу подякувати керівництву громадської організації «Перегіум» в особі директора Стефана Рейпаші, а також ГО «Кожен може допомогти», а саме Тетяні Вовкунович, Богдану Гоцинцю, заступниці міського голови Надії Ловзі, які виконували організаційні моменти під час спорудження об'єкта та власне майстрам будівельних робіт: Олександру Рябікову та Шандору Нодю», – йдеться в дописі.

Коментар
09/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023