Три тонни креветок потрапили у «тенета» закарпатських митників

04 Березня 2024, 11:09
Креветки 259
Креветки

На Закарпатті вилучили три тонни креветок вартістю понад 840 тисяч гривень. Їх везли у вантажівці через митний пост «Дякове», що на українсько-румунському кордоні. Під час проходження митних формальностей, інспектори порівняли інформацію, зазначену у товаросупровідних документах на вантаж із фактично наявним у вантажівці товаром та виявили суттєві розбіжності у вазі. 

Про це пише Закарпатська митниця.

Так, за документами в Україну імпортувалася «креветка сира, морожена класу А, В», розфасована у 850 коробках, загальною вагою 17 тонн, вартістю понад 122 тисяч доларів США. Відправником товару зазначалося естонське підприємство, одержувачем – київська компанія.

Після зважування напівпричепа з товаром з’ясувалося, що креветок переміщують на 3 064 кг більше, ніж заявили в документах. 

З метою недопущення ввезення на митну територію України імпортного вантажу з можливим порушенням митного законодавства, Закарпатська митниця направила відповідний запит до відправника зазначеного товару для встановлення автентичності документів. Останній надіслав лист, в якому «виправдовувся», що розбіжність у вазі брутто ніби-то виникла через внутрішню вагу пакування та льоду.

 Насправді, як виявилося, керівник іноземної фірми надав митниці документи з неправдивими відомостями щодо ваги товару, що суттєво вплинуло на заниження його митної вартості. У такий спосіб ділки намагалися обійти митне законодавство, «зекономивши» на повній сплаті митних платежів.

Наразі митники склали протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Морожені креветки вагою понад три тонни та вартістю 844,1 тисячі гривень – тимчасово вилучено. Справу скерують до суду.  

Зазначимо, що санкції даної статті передбачають не лише накладення штрафу у вигляді від 50 до 100% вартості предметів правопорушення, а й їх можливу конфіскацію.

 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024