«Найбезтурботніші роки»: директорка Берегівського ліцею поділилася спогадами про навчання у школі

30 Травня 2024, 14:21
Оксана Матолич 1031
Оксана Матолич

У Берегівському ліцеї імені Ф. Потушняка 31 травня пролунає останній дзвоник і діти вирушать на літні канікули. Для випускників розпочнеться новий етап – перехід у доросле життя. Проте спогади про час навчання лишиться у пам’яті назавжди.

Журналістка Район.Берегове поспілкувалася із директоркою Оксаною Матолич, аби дізнатися і розповісти про її навчання у школі.

Очільниця ліцею каже, що свої шкільний період неможливо забути, тому що це були найбезтурботніші роки, де про тебе дбали та допомагали. Це все розумієш із часом, оглядаючись на минуле.

У школі пані Оксана любила українську мову, літературу та біологію. Не любила хімію та фізкультуру. Ділиться, що почувалася невпевнено на уроках з фізичного виховання, не все їй вдавалося, дуже важкими були підтягування на канаті. Натомість акробатичні вправи для неї не були проблемою.

На питання «Чи викликали батьків у школу?» каже з усмішкою: 

«Ну, було таке. Взагалі я була чемною, відповідальною та дисциплінованою дитиною, що хотіла вчитися. Та на перервах у нас бували моменти пустощів. Тепер я то розумію і вчителів, і директора школи, що вони мали робити якісь дії, щоб нас приструнити. А на той час це було не зрозуміло і образливо»

В початковій школі пані Оксана навчалася у великому класі, вчителі навіть у журналі домальовували лінійки, щоб вписати ім'я та прізвище. З часом він трохи зменшувався і випустилися зі школи 27 учнів - 20 дівчат та семеро хлопців.

«Ми підтримуємо зв'язок із однокласниками. Багато хто залишився у Берегові, дехто ще до війни виїхав за кордон. Цікавою була зустріч через п’ять років після закінчення школи, ще ми трохи були дітьми, не всі реалізовані. А от зустрічі десяти і двадцяти років важко забути, ми до ранку сиділи за розмовами, згадували наше шкільне життя. На жаль, деяких немає уже серед живих, проте ми як зустрічаємося, то завжди навідуємо їх на цвинтарі», – розповідає Оксана Матолич.

Професією вчителя молодших класів пані Оксана загорілася вже у шкільні роки, особливо пригадує, як їй подобалися моменти, коли організовували навчальний процес так, що діти пробували себе в ролі вчителів. Їй це дуже подобалося, тому після випуску проблем із вибором майбутнього не було. Працювала на посаді вчительки молодших класів десять років, аж до пропозиції стати директоркою Берегівської школи №1, що згодом перейменували на ліцей імені Ф. Потушняка

«Це було несподівано і трохи страшно. Серед колег були вчителі, які колись навчали мене. Проте зібралася чудова команда заступників і страхи розвіялися», – коментує пані Оксана.

Берегівчанка каже, що за роки шкільне навчання змінюється лише на краще. Зараз у ліцеї часто практикують різні активності та форми навчання, зокрема уроки на дворі, екскурсії, заняття, які дають саме життєвий досвід, хоч і невеличкий. Вчителі намагаються дарувати знання так, щоб було цікаво.

Насамкінець директорка звернулася до випускників:

«Я хочу побажати, щоб випускники ставилися до інших так, як хочуть, щоб ставилися і до них. Це моє кредо, яким я ділюся. Я хочу, щоб дівчата і хлопці в житті знайшли себе, були сильними духом, не боялися перешкод. Обов'язково мені хочеться, щоб вони жили і розвивалися під мирним небом вільної і незалежної України», – зичить очільниця ліцею.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024