На Закарпатті в рамках нового проєкту створять Центр реабілітації кажанів

На Закарпатті розпочали ініціативу «Молодіжна школа сталого розвитку в Карпатах. Збереження вразливих видів під час війни». Вона має на меті розвинути успіх попереднього проєкту з охорони біорізноманіття церковних веж, розширивши масштаби наукових досліджень та екоосвітніх кампаній щодо збереження вразливих видів тварин, зокрема рептилій і кажанів.
Журналістка Район.Берегове поспілкувалася із експертом зі збереження біорізноманіття Інституту еколого-релігійних студій, завідувачем сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею Ім. Т. Легоцького та краєзнавцем Михайлом Біланичем.
«Минулого року ми зробили проєкт про кажанів, а цього року вирішили розширити сфери з екопросвітництва, тому додали ще й дослідження плазунів, при чому не лише змій, а й ящірок та черепах», - розповідає науковець.
Читайте також: П’ють кров не всі: як церква і науковці зберігають кажанів Закарпаття
У рамках проєкту протягом року планують досліджувати види та популяції кажанів і плазунів у їхніх природних біотопах, зокрема церковних вежах, печерах і навколишньому середовищі. Інформацію про види рептилій, їхні спосіб життя, користь і охорону будуть поширювати у соцмережах. Також планують проводити експедиції та польові дослідження з молоддю та створити центр реабілітації кажанів.
Також експерти будуть розвінчувати міфи про кажанів і рептилій. Для цього створять та розповсюджуватимуть авторські друковані освітні матеріали: ігри, інформаційні плакати та роздаткові матеріали. Для дітей та молоді будуть проводити екоосвітні заняття щодо захисту кажанів і рептилій, організовуватимуть тематичні творчі конкурси та виставки про плазунів і ще багато іншого.
Під час проєкту організують експедиції та польові дослідження для збору даних про поведінку, поширення та екологічне значення кажанів і рептилій, залучаючи молодих учасників для надання їм практичного досвіду.
Цікавою ідеєю є створення Центру реабілітації кажанів, який буде оснащений обладнанням та ресурсами для догляду за пораненими кажанами та їх реабілітації.
Його планують створити у Берегові у колишньому маєтку Габора Бетлена, там працюватиме спеціаліст-експерт Леонід Покритюк та ентузіасти.
Освітні матеріали, так як ігри, інформаційні плакати та роздаткові матеріали, будуть поширювати у церквах, школах та громадських центрах, сприяючи поточним освітнім та просвітницьким ініціативам щодо збереження кажанів та рептилій.
Читайте також: Нашестя змій на Закарпатті: які вони та як вберегтися
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром