Науковці вчать дітей Берегівщини правильно поводитися з плазунами
Минулого тижня в Берегівському громадському центрі «Кожен може допомогти» відбулося еколого-освітнє заняття на тему захисту рептилій для дітей та молоді.
Його провели працівник Чернівецького обласного краєзнавчого музею, кандидат біологічних наук Назар Смірнов і наукова співробітниця Приазовського національного природного парку Галина Микитинець разом з експертом ІЕРС Леонідом Покритюком і волонтерами центру. Про це пише Institute of Ecological and Religious Studies.
Щоб сформувати позитивне ставлення до плазунів у дітей, їх познайомили з біорізноманіттям рептилій Закарпаття, наголошуючи на тих видах, які занесені до Червоної книги України та потребують особливого захисту. Науковці розповідали цікаві факти про рептилій, вчили розрізняти отруйних і неотруйних змій, пояснювали, кого можна сплутати зі змією, і що робити, якщо плазун вкусив.
Читайте також: Нашестя змій на Закарпатті: які вони та як вберегтися
В учасників заняття була нагода не лише почути відомості про рептилій, а й безпосередньо з ними познайомитись: оглянути зблизька та взяти в руки водяного вужа. Як зазначає Назар Смірнов, контакт дітей з реальними зміями набагато ефективніше допомагає донести до малюків розуміння, що плазуни не такі страшні та небезпечні, як вважає багато людей. Молодь вчиться одразу на практиці правильно поводитися з рептиліями, щоб під час можливих зустрічей у майбутньому не завдати шкоди ні собі, ні тваринам.
Позитивний ефект від показу справжніх змій відзначає і Леонід Покритюк:
«Такі близькі контакти з плазунами завжди надзвичайно емоційні і формують у дітей відповідальне ставлення до живих створінь, – говорить він і додає: Однак дуже важливо, щоб ці зустрічі проводилися під наглядом фахівців і не шкодили тваринам».
Читайте також: Від чаклунства до науки: розвінчуємо міфи про змій