Як здати непотрібні книги з користю: досвід Берегівської бібліотеки
Куди здати і що робити з прочитаною літературою: в наш час є багато можливостей – продати, подарувати чи обміняти на різних платформах в інтернеті.
Журналістка Район.Берегове дізналася про можливості у директорки Берегівської центральної бібліотеки Єви Варги.
«Берегівська центральна бібілотека щиро приймає від населення та організацій книги та інші документи в подарунок, на цьому ми завжди наголошуємо, що купляти чи платити не маємо змоги, адже ми є неприбутковою організацією. Після отримання подарованих видань перебираємо, книги на які є попит та беремо на облік бібліотеки», – розповідає жінка.
Автори, видавництва з метою популяризації своїх видань, дарують їх бібліотекам. Ці видання в основному краєзнавчого характеру. Фонд краєзнавчої літератури є найціннішим фондом кожної публічної бібліотеки поповнення виданнями художнього, історичного або природничного характеру дуже цікавлять як місцевих жителів, так і гостей нашого краю.
З перших днів війни колектив бібліотеки долучився до різних заходів, щоб допомагати ВПО. Пізніше бачили, що допомагаючи солдатам, які воюють на передовій, можемо бути корисними. В колективі приняли рішення про збір макулатури для підтримки ЗСУ.
Керівництво міста, мешканці, підприємства активно долучилися до цієї акції, на перших порах привезено дуже багато макулатури. Ця акція триває по сьогоднішній день. Небайдужі люди, а також підприємства також мають можливість прочитані або вже не потрібні видання здати в Берегівську центральну бібліотеку для підтримки ЗСУ. Коли назбирається велика кількість макулатури, її здають на переробку, отримані кошти передають волонтеру для підтримки ЗСУ.
Про результати акції регулярно звітують на сторінці у фейсбуці Берегівської центральної бібліотеки. Але навіть ці подаровані книги передивляються, бо можливо знайдуться такі видання, які можуть зацікавити читачів.
«Про акції ми оголошуємо на сторінці бібліотеки у Facebook та ЗМІ. Найчастіше нам передають художню літературу.Відстежувати популярність книг зовсім не важко, наші працівники досить добре знають читацькі попити і те, що яка книга чи жанр кому сподобається, стараємося пам'ятати запит кожного та бути в «тренді» і слідкувати за книжковими новинками. У кожній книзі, яка у фонді бібліотек є книжковий формуляр, де фіксується кількість видачі даної книги», – додають у бібліотеці.
Єва Варна розповідає, що приймають літературу по принципу, що «дарованому коню в зуби не дивляться». З другого боку поповнюють фонди з такими виданнями, на які є читацький попит.
«Іноді люди думають, що в бібліотеку хоч що можна здати, що вдома не пригодиться: старі книги, які вже порвані або на російській мові... ми беремо все, але на облік береться тільки те, про що думаємо, що люди будуть читати», – додає жінка.