Заступника начальника Берегівської районної поліції Яна Мікші взяли під варту за організацію втечі за кордон колишнього Голови Конституційного Суду України

Печерський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у переправлені понад 20 чоловіків за кордон, серед яких: суддя, депутати та бізнесмени.
Ян Мікша сидітиме під вартою до 2 лютого 2025 року, з правом на заставу 2,1 мільйона гривень і носінням браслета. Прокурори просили 16 млн грн, вважають, що це орієнтовна сума збагачення Мікші від організації «схеми». Адвокат підозрюваного сказав, що бракує доказів про причетність Яна Мікші.
Про це повідомила журналістка «Слідства.Інфо» із судової зали.
11 жовтня 2024 року Печерський суд обрав запобіжний захід тримання для заступника начальника Берегівської районної поліції — Яна Мікші. Його підозрюють у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Мікша перебуватиме під вартою до 2 лютого 2025 року. У нього є право на заставу в розмірі 2,1 мільйона гривень. Прокурорам після завершення засідання підозрюваний сказав, що таких грошей він не має.
Прокурори клопотали під час обрання запобіжного заходу про тримання під вартою, оскільки є ризики, що Ян Мікша втече за кордон або буде впливати на покази свідків. Заставу пропонували визначити у розмірі 16 млн грн.
«400 тисяч доларів — загальна сума незаконного збагачення від 20 чоловіків, яким допоміг виїхати за кордон Мікша. Кожен з них сплатив понад 20 тисяч доларів. Отриманні гроші підозрюваний конвертував у майно своїх батьків, які не мають власних доходів у таких розмірах», — говорить прокурор Олексій Клименко.
Адвокат Роман Свистович вважає, що з матеріалів справи жоден зі свідків не впізнав Яна Мікшу, немає підтвердження факту передачі йому 20 тисяч доларів та інших сум.
«Немає ніяких доказів, окрім показів осіб, які зокрема і виключно, що вони передавали особам ті чи інші грошові кошти, яких вони впізнати не можуть. То де взаємозвʼязок мого підзахисного з тими усіма свідками», — каже адвокат Роман Свистович.
Підозрюваний Ян Мікша журналістці «Слідства.Інфо» на запитання про причетність до переправлення осіб через державний кордон сказав: «Аболютно ні». Від решти коментарів відмовився.
Нагадаємо, 3 жовтня 2024 року правоохоронці повідомили про підозру заступнику начальника з превентивної діяльності Берегівського районного відділу поліції Яну Мікші. Чоловік підозрюється у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. 9 жовтня Печерський районний суд міста Києва обирав запобіжний захід для підозрюваного, але під час засідання сторона захисту оголосила відвід слідчому судді. Засідання перенесли, а чоловіка відпустили.
Усього Мікша організував 10 переправлень, під час яких 20 чоловіків призовного віку незаконно виїхали за кордон.
За даними слідства, правоохоронець спільно з прикордонниками та митниками з березня 2022 року допомагав виїжджати в Угорщину переважно політикам і бізнесменам. Послугами цього незаконного перетину, ймовірно, скористався і колишній Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром